همه چیز درباره پودر فیکس کننده آرایش و نحوه استفاده اصولی از آن

فرق کسانی که خوب آرایش می‌کنند با کسانی که همیشه از آرایش‌شان ناراضی‌اند در مهارت و استفاده از مواد آرایشی مناسب است. مثلاً کاردرست‌های حرفه‌ای با پودر فیکس کننده آرایش بیگانه نیستند. با این ماده آشنایی دارید؟ در این مقاله همه‌چیز را درباره‌اش خواهید خواند.

 

 

پودر فیکس کننده آرایش چیست؟


پودر فیکس‌کننده آرایش پودری است که روی مواد آرایشی مایع مثل فاندیشن یا کانسیلر قرار می‌گیرد و آنها را تثبیت می‌کند. باوجود این پودر دوام آرایش‌تان بیشتر شده و برق زیاد و مصنوعی مواد لایه زیرین کم می‌شود. پودرهای فیکساتور یا فیکس‌کننده هم به شکل رنگی در بازار موجود هستند و هم بی‌رنگ. موادی مانند فاندیشن‌ها رطوبت زیادی دارند، این باعث می‌شود که آلودگی‌ها را به خود جذب کنند و به‌مرور زمان هم پاک شوند. اگر از پودرهای فیکس‌کننده استفاده کنید، لایه‌ای محافظ برای آرایش‌تان به‌وجود می‌آید که آن را از آلودگی و پاک‌شدن دور نگه می‌دارد. علاوه بر موارد گفته شده پودر فیکس ظاهر نهایی آرایش را یک دست کرده و پوستی مخملی و مات به نمایش می‌گذارد. خیلی‌ها فکر می‌کنند که بیک کردن کار زمان‌بری‌ست اما در واقع این کار فقط ۲۰ ثانیه به زمان آرایش کردن‌تان اضافه می‌کند که در عوض از ریزش آرایش و نیاز به تجدید دوباره آن در طول روز خلاص می‌شوید.

 

 

چگونه از پودر فیکس استفاده کنیم؟

 

 مرحله اول: کرم‌پودر یا کانسیلرتان را بزنید. برای بیک کردن، پودر نیاز به چنین فرمول مایعی دارد تا به آن بچسبد.

مرحله دوم: وقتی پوستتان را زمینه‌سازی کرده و به خوبی محو کردید، براش بیک یا اسفنج آرایشی خود را به پودر بیک (فیکس) آغشته کنید و لایه‌ی نازکی از آن را روی قسمت‌های مورد نظر به صورت ضربه‌ای بزنید.

مرحله سوم: بعد از اینکه سه الی ده دقیقه پودر روی صورتتان باقی ماند (هر چقدر که زمان دارید)، می‌توانید به راحتی آن را با براش از روی صورتتان محو کنید.

نکته: توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید آرایش‌تان بسیار ماندگار شود تا ۱۰ دقیقه صبر کنید اگر نه برای بیک کردن سبک‌تر سه دقیقه کافیست.

 

 

در کدام قسمت های صورت از پودر فیکس استفاده می کنند؟

 

- برای آنکه آرایش صورتتان ثابت بماند و نیز جلوه‌ای یک دست و مخملی داشته باشد بهتر است برای تمامی نواحی از پودر فیکس اسفاده کنید. به این صورت خطوط ریز چروک صورت‌تان دیگر خود را از پشت کرم‌پودری که استفاده کردید نشان نخواهند داد.

- استفاده از پودر فیکس در ناحیه پیشانی چربی آن را کنترل کرده و مانع چرب و براق شدن این قسمت می‌شود.

- اگر در استفاده از کانتور زیاده‌روی کرده باشید با استفاده از پودر فیکس می‌توانید این زیاده روی را کاهش و بهبود بخشید.

- در نواحی‌ای از صورت که چربی بیشتری نسبت به سایر نقاط تولید می‌کند، مثل دو طرف بینی، می‌توانید با استفاده از پودر فیکس این تولید چربی را کنترل کنید.

 

 

کدام پودر فیکس کننده آرایش برای پوست‌های چرب بهتر است؟


پودرهای فیکس‌کننده برای پوست‌های چرب مناسب‌اند. کسانی که پوست‌های خشک دارند، معمولاً نیازی به استفاده از این پودرها پیدا نمی‌کنند؛ اما اگر هم بخواهند برای حفظ و تثبیت آرایش‌شان به‌مدتی طولانی از فیکساتور کمک بگیرند، باید به سراغ مواردی بروند که حاوی مرطوب‌کننده هستند. استفاده از فیکساتورهای حاوی مرطوب‌کننده اصلاً و ابداً برای کسانی که پوست چرب دارند، مناسب نخواهد بود.

پس اگر پوست‌تان چرب است و روی جعبه پودر فیکس‌کننده آرایش موردنظرتان، عبارت مرطوب‌کننده نوشته شده، دور آن را خط بکشید. پوست شما به‌اندازه کافی چرب است و به‌واسطه تعریق و چربی تولیدی از منافذش مرطوب هست؛‌ دیگر نیازی به محصولی با این خاصیت ندارید.

 

 

کدام رنگ پودر فیکس‌کننده برای پوست‌‌تان مناسب است؟


پودرهای فیکس‌کننده به شکل بی‌رنگ و رنگی به بازار عرضه می‌شوند. اگر بی‌رنگ‌شان را خریداری کنید، هیچ رنگ خاصی به پوست‌تان اضافه نمی‌کنند و از نظر رنگی اثری روی رنگ صورت‌تان نخواهند داشت. اما اگر به سراغ رنگی‌ها بروید، دو سناریو قابل‌ وقوع خواهد بود. نخست اینکه اگر میان رنگ پودر فیکس‌کننده آرایش و مواد آرایشی روی صورت مثلاً کانسیلر یا فاندیشن تفاوت باشد، ترکیب رنگی‌شان چیزی خواهد شد که انتظار ندارید: شاید تیره‌تر از انتظار، شاید هم روشن‌تر.

حالت دوم این است که رنگ مواد زیرین فیکساتور با آن در هماهنگی کامل باشد که در این صورت، جلوه رنگی بسیار خوبی روی پوست‌تان ایجاد می‌شود. اگر قرار است که فیکس‌کننده رنگی استفاده کنید، حتماً به تناسب آن با رنگ پوست خودتان و مواد آرایشی زیرینش دقت به خرج بدهید.

 

 

شیوه استفاده از پودر فیکس‌‌کننده چیست؟

 

حالا که با کاربردهای پودر فیکس‌کننده آرایش آشنا شدید، باید شیوه استفاده از آن را هم یاد بگیرید:

ابتدا باید لایه نخست آرایش پوست را استفاده کنید؛ کانسیلر؟ پرایمر؟ کرم‌پودر؟ فاندیشن؟
لایه زیرین را که در بخش قبلی گفته شد، به‌خوبی روی پوست بمالید؛ حالا پودر فیکس‌کننده را با یک براش یا اسفنج آرایشی روی موارد قبلی بزنید؛ مالیدن پودر را روی لایه زیرین که هنوز حالت نم‌دار و خیس دارد تا جایی ادامه بدهید که پوست‌تان حالت مخملی و یکدست پیدا کند؛ در استفاده از پودر فیکس‌کننده آرایش زیاده‌روی نکنید چون مالیدن چندین و چند لایه پودر روی پوست، آن را مصنوعی و ماسیده می‌کند.

 

 

از پودر فیکس‌کننده بدون آرایش هم می‌توان استفاده کرد؟


اگر از فاندیشن و کانسیلر و مواد سنگین مشابه برای لایه زیرین پودر فیکساتور استفاده نمی‌کنید، ایرادی ندارد. ب‌ب کرم‌ها یا سی‌سی‌کرم‌ها هم می‌توانند گزینه‌های خوبی برای زیر پودر فیکس‌کننده باشند. حتی می‌توانید این پودرها را روی پوست خالی هم بزنید. البته برای اینکه پودر روی صورت ثابت بماند، باید دست‌کم کرم مرطوب‌کننده را به‌عنوان لایه نخست روی پوست‌تان داشته باشید.

یادتان باشد که پودرهای فیکس کننده آرایش هم تاریخ انقضا دارند. اگر بعد از پایان تاریخ مصرف از آنها استفاده کنید، عوارضی مانند التهاب پوستی، آکنه و تجمع باکتری‌ها روی پوست برای‌تان پیش خواهد آمد.

 

 

در آخر

 

استفاده از پودر فیکس‌کننده آرایش می‌تواند گزینه خوبی برای عروس خانم‌هایی باشد که دغدغه تثبیت آرایش دارند یا برای کسانی که در یک مراسم طولانی حضور پیدا می‌کنند و می‌خواهند آرایش‌شان تکان نخورد. البته همه اینها باید پوستی چرب داشته باشند تا نگران پاک‌شدن آرایش‌شان باشند.
کسانی که پوست‌های خشک دارند، معمولا آرایش را بهتر و به‌مدتی طولانی‌تر روی پوست نگه می‌دارند. به‌طور کلی، فیکساتورها از وسایل ضروری آرایش نیستند اما می‌توانند نقش ناجی پوست‌های چرب را ایفا کنند و مانع از پاک‌شدن آرایش به دلیل گذشت زمان و تعریق و چربی پوست شوند.

 

شما میتوانید پودرهای فیکس با تخفیف ویژه را از سایت تبنگو خریداری نمایید.

 

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید